Оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон
(довіреність на вивезення дитини за кордон)
У цьому короткому огляді я постараюся відповісти на найпоширеніші запитання, пов’язані з виїздом дітей.
1) коли потрібна «довіреність» на виїзд дитини?
– якщо дитина не досягла 16-річного віку і подорожує в супроводі одного з батьків, то від другого з батьків необхідно оформити нотаріальний дозвіл.
2) які документи необхідно пред’явити на митному контролі, подорожуючи з дитиною?
– свідоцтво про народження дитини або (його нотаріальна копія), нотаріальний дозвіл від другого з батьків.
3) які документи та дані потрібно надати нотаріусу для оформлення дозволу на виїзд дитини?
– до нотаріуса для оформлення дозволу приїжджає той із батьків, який не буде супроводжувати дитину, та подає паспорт, індентифікаційний код і свідоцтво про народження дитини. Також повідомляють ПІБ і дату народження супроводжуючого батька (його присутність не обов’язкова).
4) чи можливо оформити довіреність на виїзд дитини без батька/матері від їхнього імені, оскільки вони перебувають за кордоном/в лікарні, тобто БЕЗ ЇХ ОСОБИСТОЇ ПРИСУТНОСТІ У НОТАРІУСА?
– ДОВІРЕНІСТЬ на виїзд дитини оформляється і підписується особисто. Якщо батько/мати перебувають за кордоном – вони можуть оформити таку довіреність в іноземного нотаріуса (або в консульстві України), поставити апостиль і переслати в Україну, в Україні робиться переклад такої довіреності бюро перекладів або з нотаріальним перекладом. Приблизний текст такої довіреності Ви завжди можете отримати, звернувшись до нотаріуса в Україні та переслати другому з батьків.
6) якщо батьки в розлученні, чи потрібно оформляти довіреність на виїзд від другого з батьків?
– потрібно! Розлучення не позбавляє батьківських прав. Заява не потрібна, тільки якщо другий з батьків був позбавлений батьківських прав у судовому порядку, якщо другий з батьків іноземець, якщо є рішення суду про право виїзду дитини без згоди другого з батьків.
7) ЯКЩО ВАШІЙ ДИТИНІ 16 або більше 16-ти років, ТО ОФОРМЛЯТИ «довіреність» НА ВИЇЗД НЕ ПОТРІБНО!!!! Відповідно до ст. 313 Цивільного Кодексу України